9 ماده غذایی کم کالری و خوشمزه

9 ماده غذایی کم کالری و خوشمزه

 امروز در هایپرمارکت اینترنتی فروشکا به 9 ماده غذایی کم کالری و البته خوش مزه، مفید و پرطرفدار اشاره می کنیم.

1- قارچ

قارچ در همه شکل و وزنی دارای کالری بسیار ناچیزی است، بدین معنی که شما می توانید یک پیمانه کامل از آن بخورید. به علاوه، آنها دارای آنتی اکسیدان فوق العاده بالایی هستند، که برای سیستم ایمنی، چشم، ریه، اندام تناسلی و سلامت پوست مفید است.

 کم کالری

2- کلم

کلم نیز بسیار کم کالری است و یک فنجان از آن دارای مزایایی چون تولید آنزیم است که باعث از بین بردن رادیکال های آزاد می شود.

 کم کالری

3- آلو

آلو ها در میان میوه های مشابه خود، کالری کمتری دارند، همچنین غنی از آنتی اکسیدان ها و فیبر هستند و مقدار کمی از ویتامین A، K و C دارند.

 کم کالری

4- کیوی

شما با خوردن یک کیوی در روز، مقادیر قابل توجهی از ویتامین K،C، فیبر، پتاسیم و ویتامین E دریافت خواهید کرد.

 کم کالری

5- اسفناج

اسفناج علاوه بر کم کالری بودن، دارای کلسیم، ویتامین K، فسفر، پتاسیم، روی و سلنیوم است که از سلول ها محافظت می کند و باعث بهبود عملکرد عضلات می شود.

 کم کالری

6- فلفل دلمه ای سبز 

من شرط می بندم شما نمی دانید که یک فنجان فلفل دلمه ی خورد شده، ویتامین C بیشتری نسبت به یک پرتقال ارائه می دهد در حالی که  1/3 آن کالری دارد. نوع سبز فلفل دلمه ای همچنین ارزان تر از انواع زرد، قرمز و نارنجی آن است و شامل فیبرهای غذایی و ویتامین A نیز می باشد.

 کم کالری

7- گل كلم

گل کلم علاوه بر کم کالری بودن، حاوی مجموعه ای از ترکیبات سم زدایی است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش می دهد.

 کم کالری

8- توت فرنگی

شما احتمالا می دانید که توت فرنگی غنی از ویتامین C است که سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند. اما بهتر است بدانید که هر عدد از این توت خوشرنگ سرشار از آنتی اکسیدان هاست، که حافظه را تقویت می کند، بدن را از سرطان محافظت می کند، و با طعم شیرین و لذت بخشش حاوی کالری پایینی نیز می باشد.

 کم کالری

9- گوجه فرنگی

اگر گوجه فرنگی را برای هر وعده غذا بخورید، بدین معنی است که خطر ابتلا به سرطان پروستات را کاهش داده و آسیب های پوستی ناشی از رادیکال های آزاد از اشعه ماوراء بنفش خورشید را نیز کاهش می دهید، همه به لطف یک فیتوکمیک دفاعی به نام لیکوپن که موجود در گوجه فرنگی است.

 کم کالری